Výprava do Národního technického muzea 29.2.2020[17.2.2020 23:24]

Každoročně patří únrová jednodenní výprava některému z pražských muzeí. Letos jsme se rozhodli navštívit Národní technické muzeum. Čeká nás tam spousta zajímavých věcí k vidění i k načení.:-)

Sraz: v 8:30 na vlakovém nádraží v Radotíně

S sebou: 2 přestupní jizdenky na MHD nebo průkazku, pevnou obuv, jídlo a pití na celý den, 130kč vstupné do NTM (budeme vybírat u odjezdu, kapesné (doporučujeme max. 100kč), skautský šátek na sebe a dobrou náladu

Návrat: 15:25 na vlakovém nádraží v Radotíně

Zimní přechod Brd 25.1. 2020[20.1.2020 20:23]

Čeká nás každoroční setkání skautstva z různých koutů země v Brdech. Letos už po 51.! Skauti se takto scházejí každý rok v zimě, poprvé se sešli v roce 1969 na protest proti sovětské okupaci. Od té doby se tradice udržela a dodnes nám má připomínat, že skauti drží při sobě i v těch nejtěžších chvílích.

Sraz: v 8:15 na autobusové zastávce Nádraží Radotín směr Zbraslav
S sebou: teplé oblečení (budeme celý den venku), jídlo a pití na celý den, tramvajenku nebo lístek, 50 Kč na cestu mimo Prahu, světluškovský šátek na sobě, pevnou teplou obuv (botasky nebereme), možné kapesné (do 50 Kč - bývají tam stánky s občerstvením).
Návrat: v 16:21 na vlakové nádraží Praha-Radotín
Kontakt: Ninka (Nina Cunningham) - nina.cunningham@live.co.uk, 724247174

Prosíme o potvrzení účasti nejpozději do 21.1. 2020, děkujeme:-)

Plán výprav na 2. pololetí školního roku 2019/20[20.1.2020 19:49]

29.2. 2020 - jednodenní výprava do Národního technického muzea
27.-29.3. 2020 - jarní středisková výprava
4.4.2020 - ukliďme Radotín
25.4. 2020 - High 5 - okresní sporotovní akce
26.4. 2020 - Závod vlčat a světlušek
13.5. 2020 - květinový den???
15.-16.5. 2020 - dvoudenní výprava se světluškami
31.5. 2020 - výprava do archeoparku Liboc
13.-14.6. 2020 - dvoudenní předtáborová výprava pod stan

Betlémské světlo 23.12.2019[13.1.2020 13:27]

Tak jako každý rok, i letos pojedeme pro Betlémské světlo do katedrály sv. Víta. Dopoledne vlakem na Smíchovské nádraží, poté tram na Malostranské náměstí a odtud pěšky na hrad. Kdokoliv se k nám může připojit, stačí jen lucernička a hurá na hrad :)

Sraz: v 9,10 na vlakovém nádraží v Radotíně (pojedeme vlakem v 9,21)

S sebou: lucerničku se svíčkou (náhradní svíčka se nám již také mockrát hodila ), pití, svačinu, 2x přestupní lístek nebo opencard, kroj na sebe nebo alespoň šátek

Návrat: ve 12,08 na vlakové nádraží v Radotíně

Odpoledne nás pak čeká rozdávání světla v kostele sv. Petra a Pavla v Radotíně.

Od 15,00 - 17,00 budete moci přijít a zazpívat si s námi koledy, pokochat se živým Betlémem, posedět, odpočinout si :)

Od 16,00 pro Vás mají malí benjamíni (předškolní děti) připravenou krátkou vánoční pohádku :)

Přijďte si pro kousek světla a radosti do kostela v Radotíně :)

Moc se na Vás těšíme, Pája - Pavla Černá 723 216 522

Evík - Eva Procházková, Alča - Alena Stará

Vánoční středisková výprava 13.-15.12.2019[13.1.2020 13:27]

O tomto předvánočním víkendu spolu pojedeme oslavit skautské Vánoce na Vysočinu. Ubytovaní budeme na základně na Bělici u obce Kaliště. Chata se nachází v krásné krajině v blízkosti řeky Sázavy a přímo u rodiště Gustava Mahlera, tato oblast je nicméně pro větší skupinu hůře dopravně dostupná. Proto počítejte s delší cestou na chatu a z chaty (cca 10 km) a dětem dejte pohodlnou a odolnou obuv a všechny věci do jednoho batohu, pro mladší děti bude zajištěn odvoz zavazadel (proto jim dejte také menší batůžek na pití a svačinu).

Sraz: v pátek 13. 12. v 15:45 v Radotíně na nádraží

Návrat: v neděli 15. 12. 16:45 do Radotína na nádraží

Finance: 500 Kč

S sebou: teplý spacák, teplé oblečení, pevné boty (prošlápnuté), oblečení na spaní, náhradní oblečení, spodní prádlo, ponožky (+ náhradní), hygienické potřeby, pláštěnku, teplou bundu, přezůvky do chaty, tužku a papír, šátek, láhev na pití, baterku, skautský kroj (případně skautské nebo oddílové tričko), drobné dárečky pro své kamarády a jeden anonymní dárek do vánoční tomboly (ručně vyrobený nebo max. drobnost do 30 Kč), cukroví, zpěvníky, případně hudební nástroj. Věci prosím zabalte do jednoho batohu, nedávejte dítěti s sebou elektroniku.

Na cestu: Lítačku nebo přestupní lístky, svačinu a pití (pozn. cesta na základnu bude o trochu delší než obvykle bývá). Navíc pro rovery úřední doklad s fotkou (pro 15-18 let) nebo studentskou kartu ISIC či dopravce ČD (pro studenty 18-26 let).

Na srazu: prosím odevzdejte podepsanou a vyplněnou přihlášku, peníze, kopii kartičky pojišťovny a léky (pokud dítě nějaké užívá).

Kontakty: Anna Čechová, mail: anina.cech@gmail.com, tel.: 728 188 568

Děti přihlašujte na výpravu nejpozději do neděle 8. 12. na uvedený email a na mail vedoucí oddílu (nina.cunningham@live.co.uk).