Podzimní středisková výprava do Chotěboře 18. 10. - 20.10. 2019[3.10.2019 10:45]

V tomto termínu se vydáme na tradiční podzimní střediskovou výpravu, letos pojedeme do nově zbudované základny v Chotěboři. Těšit se můžete na setkání oddílů napříč střediskem, víkend plný her a zábavy a samozřejmě sobotní celodenní výlet po okolí.

Sraz: v 15:50 na vlakovém nádraží v Radotíně (vlak odjíždí v 16:23)

Návrat: plánovaný příjezd vlaku v 16:36 na nádraží v Radotíně

Finance: 500 Kč

S sebou: teplý spacák, karimatku, malý batůžek na výlet, oblečení podle počasí (může být chladno), pevné boty, oblečení na spaní, náhradní oblečení, spodní prádlo, ponožky, hygienické potřeby, pláštěnku, přezůvky, věci na schůzku (stezka, šátek, tužka, papír, uzlovačka, KPZ), láhev na pití (alespoň 1 l), baterku, ešus, příbor, hrneček, opencard nebo 2 přestupní lístky, svačinu a pití na páteční cestu

Věci, prosím, zabalte do jednoho batohu!

Prosím, nedávejte dítěti s sebou žádnou elektroniku. Fotoaparát si vzít mohou, ale neručíme za jeho poškození.

Na výpravu je třeba se přihlásit do 7. 10. svému oddílovému vedoucímu a zároveň na e-mail haroscz@seznam.cz (do předmětu, prosím, uveďte přezdívku dítěte).

Na srazu odevzdejte podepsanou a vyplněnou přihlášku, peníze, kopii kartičky pojišťovny a léky (pokud dítě užívá).

Kontakt:

Jakub Vondrášek (Hároš), haroscz@seznam.cz, 777761663

Výprava do okolí Radotína 29.9.2019[21.9.2019 14:54]

Tradiční výpravu do Slibových skal bohužel z interních důvodů budeme muset trochu pozměnit. V neděli půjdeme na krátký výlet do okolí Radotína, kde se seznámíme s okolím naší klubovny. Tradiční rituál ze Slibových skal bude přesunut na podzimní střediskovou výpravu 18.-20.10.2019. Věříme ale, že si výpravu společně neméně užijeme.

Sraz: v 9:00 u klubovny.

S sebou: oblečení do přírody, pevné boty, jídlo a pití na dobu trvání akce, 40 Kč (bude se odevzdávat u odjezdu, mějte prosím připraveno přesně), pláštěnku, věci jako na schůzku (šátek, papír a tužka, KPZ, uzlovačka), tramvajenku nebo její ekvivalent

Plán výprav na první pololetí 2019/20[9.9.2019 13:20]

28.9.2019 - Schůzka s rodiči

29.9.2019 - Výprava do Slibových skal

18.-20.10.2019 - Podzimní středisková výprava

2.11.2019 - Výprava do Vlčí rokle

13.-15.12.2019 - Vánoční středisková výprava

23.12.2019 - Betlémské světlo

25.1.2020 - Zimní přechod Brd

-------------------------------------------------------------------------

únor - jednodenní výprava do muzea

březen - středisková výprava

duben - ukliďme Radotín

25.4. nebo 16.5. 2020 - High 5 (okresní sportovní akce)

26.4.2020 - závod vlčat a světlušek

květen - ??výprava se světluškami??, květinový den

červen - dvoudenní předtáborová výprava pod stan

2.-19.7.2020 - TÁBOR

O nás[19.8.2019 13:34]

155. smečka vlčat

je oddíl organizace Junák - český skaut, z. s. Naši členové jsou chlapci ve věku od šesti do dvanácti let (od první do šesté třídy základní školy). Starší chlapci či holky mohou navštěvovat další oddíly našeho střediska (viz odkazy vlevo). Scházíme se v naší klubovně každý čtvrtek a naše schůzky se konají v čase 17:00 až 19:00. Přidejte se k nám podívat!

Naše činnost

je zaměřená na rozvíjení týmové spolupráce, schopnost řešit kolektivní problémy, na rozvíjení kreativnosti, zručnosti, fyzické zdatnosti a samostatnosti jedinců. To vše se snažíme podat formou zábavnou a nebráníme se ani používání moderních prostředků. Neopomínáme však dětem zprostředkovávat tradiční skautské hodnoty.

Adresa klubovny:

Nad Berounkou 1269/1, Praha 5/16 - Radotín, 153 00

IČO:

Sídlo střediska:

Sobětická 1332/5, Praha 5/16 - Radotín, 153 00

Mapa:

Náš tým

se skládá hned z několika vedoucích a roverů. Vlčata jsou ještě malé děti, a tak je někdy potřeba mít víc lidí, kteří s nimi pracují. Podle Knihy džunglí nazýváme vedoucí přezdívkami, jako jsou Akéla (hlavní vedoucí), Rakša, Balů či Baghýra, roverům či starším skautům a skautkám pomáhajícím s vedením říkáme Mauglí. A kdo do našeho týmu patří?

Ninka (Nina Cuningham)

Nina se podílí na vedení vlčat šestým rokem a nedávno dokončila vůdcovský kurz Gemini. Mimo své školní povinnosti Nina učí angličtinu a je studentkou fakulty Humanitních studií v Praze.

Kontakt: nina.cunninghamlive.co.uk,

tel.: 724247174

Kvalifikace:

• Čekatelský kurz Tři věže (2017)
  • Zdravotnický Kurz ČČK Praha 1
  • Vůdcovský lesní kurz Gemini (2019)

Věk: 20

Kenny (Jakub Lesňák)

Kenny se na vedení vlčat podílí prvním rokem, má ale dlouholeté zkušenosti z působení v našem středisku. Ve volném čase se rád věnuje hraní na řadu hudebních nástrojů.

Kontakt: jakub.lesnak@gmail.com

Ivetka (Iveta Nováková)

Ivetka je studentkou Fakulty sociálních věd. U vedení vlčat je již osmým rokem a zkušenosti může čerpat i ze svého úspěšně zakončeného vůdcovského kurzu. Ve volném čase ráda sportuje a čte knížky.

Kontakt: iveta.novakogmail.com ,
Kvalifikace:

• Čekatelský kurz Pračolek (2013)
  • Zdravotnický kurz ČČK Praha (2014)
  • Vůdcovský kurz Polojasno (2014)

Věk: 23

High 5! 8.5.2019[19.8.2019 13:08]

Jako každý rok se i tentokrát zúčastníme okresní skautské sportovní akce High 5! děti zde budou mít možnost zahrát si hry, zasportovat si a seznámit se s dětmi z jiných středisek. Letos se koná již sedmý ročník tohoto sportovního odpoledne Prahy 5.
Soutěžit se bude v těchto disciplínách: fotbal, frisbee, přehazovaná/vybíjená, štafetový běh, skok do dálky a soutěž běhouna dne.

S sebou: sportovní oblečení dle počasí, pláštěnku, lítačku nebo dva přestupní lístky, svačinu a pití na celý den (počítejte i se sportovními výkony dětí)
Sraz: 11:20 na autobusové zastávce Nádraží Radotín (autobus 244 směr Smíchovské nádraží)
Návrat: 19.06 na vlakové nádraží Radotín

účast je nezbytné potvrdit Nince (mail: nina.cunningham@live.co.uk, tel.:724247174) nejpozději do pátku 5.5.2019 kvůli registraci týmů!!!!