Betlémské světlo 23.12.2019[26.11.2019 15:29]

Tak jako každý rok, i letos pojedeme pro Betlémské světlo do katedrály sv. Víta. Dopoledne vlakem na Smíchovské nádraží, poté tram na Malostranské náměstí a odtud pěšky na hrad. Kdokoliv se k nám může připojit, stačí jen lucernička a hurá na hrad :)

Sraz: v 9,10 na vlakovém nádraží v Radotíně (pojedeme vlakem v 9,21)

S sebou: lucerničku se svíčkou (náhradní svíčka se nám již také mockrát hodila ), pití, svačinu, 2x přestupní lístek nebo opencard, kroj na sebe nebo alespoň šátek

Návrat: ve 12,08 na vlakové nádraží v Radotíně

Odpoledne nás pak čeká rozdávání světla v kostele sv. Petra a Pavla v Radotíně.

Od 15,00 - 17,00 budete moci přijít a zazpívat si s námi koledy, pokochat se živým Betlémem, posedět, odpočinout si :)

Od 16,00 pro Vás mají malí benjamíni (předškolní děti) připravenou krátkou vánoční pohádku :)

Přijďte si pro kousek světla a radosti do kostela v Radotíně :)

Moc se na Vás těšíme, Pája - Pavla Černá 723 216 522

Evík - Eva Procházková, Alča - Alena Stará

Vánoční středisková výprava 13.-15.12.2019[26.11.2019 15:29]

O tomto předvánočním víkendu spolu pojedeme oslavit skautské Vánoce na Vysočinu. Ubytovaní budeme na základně na Bělici u obce Kaliště. Chata se nachází v krásné krajině v blízkosti řeky Sázavy a přímo u rodiště Gustava Mahlera, tato oblast je nicméně pro větší skupinu hůře dopravně dostupná. Proto počítejte s delší cestou na chatu a z chaty (cca 10 km) a dětem dejte pohodlnou a odolnou obuv a všechny věci do jednoho batohu, pro mladší děti bude zajištěn odvoz zavazadel (proto jim dejte také menší batůžek na pití a svačinu).

Sraz: v pátek 13. 12. v 15:45 v Radotíně na nádraží

Návrat: v neděli 15. 12. 16:45 do Radotína na nádraží

Finance: 500 Kč

S sebou: teplý spacák, teplé oblečení, pevné boty (prošlápnuté), oblečení na spaní, náhradní oblečení, spodní prádlo, ponožky (+ náhradní), hygienické potřeby, pláštěnku, teplou bundu, přezůvky do chaty, tužku a papír, šátek, láhev na pití, baterku, skautský kroj (případně skautské nebo oddílové tričko), drobné dárečky pro své kamarády a jeden anonymní dárek do vánoční tomboly (ručně vyrobený nebo max. drobnost do 30 Kč), cukroví, zpěvníky, případně hudební nástroj. Věci prosím zabalte do jednoho batohu, nedávejte dítěti s sebou elektroniku.

Na cestu: Lítačku nebo přestupní lístky, svačinu a pití (pozn. cesta na základnu bude o trochu delší než obvykle bývá). Navíc pro rovery úřední doklad s fotkou (pro 15-18 let) nebo studentskou kartu ISIC či dopravce ČD (pro studenty 18-26 let).

Na srazu: prosím odevzdejte podepsanou a vyplněnou přihlášku, peníze, kopii kartičky pojišťovny a léky (pokud dítě nějaké užívá).

Kontakty: Anna Čechová, mail: anina.cech@gmail.com, tel.: 728 188 568

Děti přihlašujte na výpravu nejpozději do neděle 8. 12. na uvedený email a na mail vedoucí oddílu (nina.cunningham@live.co.uk).

Výprava do Vlčí Rokle 2.11.2019[26.11.2019 15:28]

Každoročně pořádáme výpravu do Vlčí rokle, která podobně jako Slibové skály je velice důležitá hlavně pro nováčky, jelikož na výpravě podniknou další krok v jejich skautském životě. Výprava je pouze na jeden den, není nijak moc náročná. Stálé členy prosíme, aby nic nevyzrazovali, aby si nováčci mohli užít stejné překvapení jako kdysi oni.

Sraz: v sobotu 2.11. v 8:40 na autobusové zastávce Nádraží Radotín, autobus odjíždí v 9:00 směr Zbraslav

S sebou: oblečení do lesa (podle předpovědi počasí přizpůsobte), pevné boty, jídlo a pití (dbejte na zásobu vody), věci na schůzku (KPZ, pokud ji vlče má, šátek skautský + další šátek na hry), tramvajenku nebo jízdenku na autobus Radotín–Zbraslav a zpět

Finance:  70 Kč na vlak Zbraslav–Prosečnice a zpět, odevzdává se na srazu

Návrat: 16:36 na vlakové nádraží Radotín

Vedoucí akce: Ninka (Nina Cunningham) - mail: nina.cunningham@live.co.uk, tel.:724247174

Podzimní středisková výprava do Chotěboře 18. 10. - 20.10. 2019[26.10.2019 13:33]

V tomto termínu se vydáme na tradiční podzimní střediskovou výpravu, letos pojedeme do nově zbudované základny v Chotěboři. Těšit se můžete na setkání oddílů napříč střediskem, víkend plný her a zábavy a samozřejmě sobotní celodenní výlet po okolí.

Sraz: v 15:50 na vlakovém nádraží v Radotíně (vlak odjíždí v 16:23)

Návrat: plánovaný příjezd vlaku v 16:36 na nádraží v Radotíně

Finance: 500 Kč

S sebou: teplý spacák, karimatku, malý batůžek na výlet, oblečení podle počasí (může být chladno), pevné boty, oblečení na spaní, náhradní oblečení, spodní prádlo, ponožky, hygienické potřeby, pláštěnku, přezůvky, věci na schůzku (stezka, šátek, tužka, papír, uzlovačka, KPZ), láhev na pití (alespoň 1 l), baterku, ešus, příbor, hrneček, opencard nebo 2 přestupní lístky, svačinu a pití na páteční cestu

Věci, prosím, zabalte do jednoho batohu!

Prosím, nedávejte dítěti s sebou žádnou elektroniku. Fotoaparát si vzít mohou, ale neručíme za jeho poškození.

Na výpravu je třeba se přihlásit do 7. 10. svému oddílovému vedoucímu a zároveň na e-mail haroscz@seznam.cz (do předmětu, prosím, uveďte přezdívku dítěte).

Na srazu odevzdejte podepsanou a vyplněnou přihlášku, peníze, kopii kartičky pojišťovny a léky (pokud dítě užívá).

Kontakt:

Jakub Vondrášek (Hároš), haroscz@seznam.cz, 777761663

Výprava do okolí Radotína 29.9.2019[26.10.2019 13:33]

Tradiční výpravu do Slibových skal bohužel z interních důvodů budeme muset trochu pozměnit. V neděli půjdeme na krátký výlet do okolí Radotína, kde se seznámíme s okolím naší klubovny. Tradiční rituál ze Slibových skal bude přesunut na podzimní střediskovou výpravu 18.-20.10.2019. Věříme ale, že si výpravu společně neméně užijeme.

Sraz: v 9:00 u klubovny.

S sebou: oblečení do přírody, pevné boty, jídlo a pití na dobu trvání akce, 40 Kč (bude se odevzdávat u odjezdu, mějte prosím připraveno přesně), pláštěnku, věci jako na schůzku (šátek, papír a tužka, KPZ, uzlovačka), tramvajenku nebo její ekvivalent