Junák – český skaut, středisko 5. květen Radotín, z. s.

Vítejte na stránkách 155. smečky vlčat z Radotína!

STOP STAV!

Bohužel z kapacitních důvodů si již nemůžeme dovolit nabírat další děti do vlčat. Můžeme vás ale případně zapsat na čekací listinu či vám doporučit jinou smečku v okolí.


Naše internetové stránky mají sloužit vlčatům a jejich rodičům k informování o naší nadcházející činnosti a k seznamování veřejnosti s námi a tím, co děláme a k čemu to vede.

Základní informace o našem oddílu i o našem středisku a kontakt na jednotlivé vedoucí můžete získat ve složce O nás. Ve složce Aktuality naleznete informace o nejbližší výpravě, zatímco informace o již dříve konaných výpravách naleznete v podsložce Archiv. Ve Fotogalerii, která se nachází na našem G+ účtu, se nacházejí fotky z našich akcí řazené sestupně od nejnovějších po nejstarší. Videa naší smečky máme uložená ve vlastním kanálu na Youtube.com. Ze složky Dokumenty si můžete stáhnout soubory týkající se skautských znalostí a dovedností pro vlčata a pak třeba přihlášku do smečky či náš leták pro rodiče. Dále tam ukládáme aktuální vydání našeho časopisu Vlčí Stopa. V nabídce vlevo jsou odkazy na další internetové stránky našeho střediska a na weby spřáteléných organizací.

Novinky na webu:

Výprava pod stan 8.-9.6.2019[2.6.2019 23:12]

Jako každý rok nás i tentokrát čeká předtáborová dvoudenní výprava pod stan. Výprava je důležitá především pro děti, které se poprvé chystají na tábor. Děti si zde vyzkouší své vybavení, ujít kousek s krosnou a přenocovat pod stanem. Počítáme samozřejmě ale i s dětmi, které buď na tábor nejedou nebo jsou ostřílení táborníci!

Letošní výprava bude zvláštní hned ze dvou důvodů – jednak se k nám na sobotní den přidají naše světlušky a jednak bude celá výprava probíhat ve spolupráci s Pražskou pastvinou, která nám poskytne místo na postavení stanů.

Sraz: v 8:30 před klubovnou

Návrat: autobusem v 16:08 na Nádraží Radotín 

S sebou: Karimatku, spacák, lítačku (nebo jiný doklad do MHD), teplé oblečení na noc (spíme pod stanem), pevnou obuv a oblečení do přírody, hygienické potřeby, plecháček, náhradní ponožky, svačinu na cestu (první jídlo bude večeře), pití (alespoň 2l!!), kapesné (max 50Kč) a všechny věci jako na schůzku (i šátek na hry!!) 

U odjezdu: kopie kartičky pojištěnce, přihlášku na akci, finance (120Kč) 


High 5! 8.5.2019[5.5.2019 16:54]

Jako každý rok se i tentokrát zúčastníme okresní skautské sportovní akce High 5! děti zde budou mít možnost zahrát si hry, zasportovat si a seznámit se s dětmi z jiných středisek. Letos se koná již sedmý ročník tohoto sportovního odpoledne Prahy 5.
Soutěžit se bude v těchto disciplínách: fotbal, frisbee, přehazovaná/vybíjená, štafetový běh, skok do dálky a soutěž běhouna dne.

S sebou: sportovní oblečení dle počasí, pláštěnku, lítačku nebo dva přestupní lístky, svačinu a pití na celý den (počítejte i se sportovními výkony dětí)
Sraz: 11:20 na autobusové zastávce Nádraží Radotín (autobus 244 směr Smíchovské nádraží)
Návrat: 19.06 na vlakové nádraží Radotín

účast je nezbytné potvrdit Nince (mail: nina.cunningham@live.co.uk, tel.:724247174) nejpozději do pátku 5.5.2019 kvůli registraci týmů!!!!

O nás[27.4.2019 20:24]

155. smečka vlčat

je oddíl organizace Junák - český skaut, z. s. Naši členové jsou chlapci ve věku od šesti do dvanácti let (od první do šesté třídy základní školy). Starší chlapci či holky mohou navštěvovat další oddíly našeho střediska (viz odkazy vlevo). Scházíme se v naší klubovně každý čtvrtek a naše schůzky se konají v čase 17:00 až 19:00. Přidejte se k nám podívat!

Naše činnost

je zaměřená na rozvíjení týmové spolupráce, schopnost řešit kolektivní problémy, na rozvíjení kreativnosti, zručnosti, fyzické zdatnosti a samostatnosti jedinců. To vše se snažíme podat formou zábavnou a nebráníme se ani používání moderních prostředků. Neopomínáme však dětem zprostředkovávat tradiční skautské hodnoty.

Adresa klubovny:

Náměstí Osvoboditelů 5, dvůr kulturního střediska "U Koruny", Praha 5/16 - Radotín, 153 00

IČO:

41188268

Sídlo střediska:

Sobětická 1332/5, Praha 5/16 - Radotín, 153 00

Mapa:

Naše klubovna:


Vjezd do klubovny Klubovna


Náš tým

se skládá hned z několika vedoucích a roverů. Vlčata jsou ještě malé děti, a tak je někdy potřeba mít víc lidí, kteří s nimi pracují. Podle Knihy džunglí nazýváme vedoucí přezdívkami, jako jsou Akéla (hlavní vedoucí), Rakša, Balů či Baghýra, roverům či starším skautům a skautkám pomáhajícím s vedením říkáme Mauglí. A kdo do našeho týmu patří?
Ivetka (Iveta Nováková)

Ivetka je studentkou Fakulty sociálních věd. U vedení vlčat je již sedmým rokem a zkušenosti může čerpat i ze svého úspěšně zakončeného vůdcovského kurzu. Ve volném čase ráda sportuje a čte knížky.Kontakt: iveta.novakogmail.com , 720495817


Kvalifikace:

  • Čekatelský kurz Pračolek (2013)

  • Zdravotnický kurz ČČK Praha (2014)

  • Vůdcovský kurz Polojasno (2014)


Věk: 23


Nina Cuningham


Nina se podílí na vedení vlčat pátým rokem. Mimo své školní povinnosti Nina učí angličtinu. V roce 2017 absolvovala čekatelský kurz Tři věže a během letošního léta se chystá na vyhlášený vůdcovský kurz s názvem Gemini. 

Kontakt: nina.cunninghamlive.co.uk 

Kvalifikace:

  • Čekatelský kurz Tři věže (2017)

Věk: 19

Harry (Jan Pokorný)

Harry je studentem ČVUT. V naší smečce působí již čtvrtým rokem.

Kontakt: ian.pokornyseznam.cz 
Kvalifikace:
Věk: 25


>

Akce Ukliďme Radotín - 6. 4. 2019[27.4.2019 20:14]

Letos se poprvé s vlčaty vydáme uklízet Radotín! V rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Českokdy dobrovolníci po celé zemi (a dokonce na pár místech mimo ni) uklízejí nelegální černé skládky a nepořádek v okolí jejich bydliště, se pokusíme společně s vlčaty a benjamínky uklidit alespoň kousek našeho okolí. Loni se podařilo uklidit po celé republice dohromady 2 113 tun odpadu, zapojilo se 134 854 dobrovolníků a z toho přes 86 000 dětí. Snad se letos podaří loňská čísla ještě překonat! Moc se těšíme!

Sraz: 8:50 u radotínské lávky

Návrat: 12:15 znovu u radotínské lávky

S sebou: pracovní rukavice, pevnou obuv, svačinu a pití na dobu trvání akce, skautský šátek na sebe!

Akci absolvujeme společně i s oddílem benjamínků! Registrovat se nikde nemusíte, za naše středisko jsem vše domluvila s organizátorkou akce.

Napište prosím nejpozději do čtvrtka 4. 4. 2019 na mail iveta.novako@gmail.com, kdo se akce zúčastní.

Více informací na https://www.uklidmecesko.cz/ 


Výprava do Slibových skal - 6. 10. 2018[27.3.2019 15:50]

S příchodem nového školního roku nás čeká tradiční výprava se skauty do Slibových skal. Letos to bude až v říjnu. Je to výprava, kterou každoročně zahajujeme školní/skautský rok. Ti, co na ni už byli, ví, co a jak se bude dít, proto je výprava každoročně zajímavá hlavně pro nováčky. Tak ji nepromeškejte!

Sraz: v 8:00 u klubovny.

S sebou: oblečení do přírody, pevné boty, jídlo a pití na dobu trvání akce, 40 Kč (bude se odevzdávat u odjezdu, mějte prosím připraveno přesně), pláštěnku, věci jako na schůzku (šátek, papír a tužka, KPZ, uzlovačka), tramvajenku
nebo její ekvivalent

Návrat: 15:40 ke klubovně