Výprava do Národního zemědělského muzea - 23.2.2019[20.2.2019 14:40]

Pravidelně pořádáme výpravy do muzeí, předloni to bylo Národní technické muzeum a loni Planetárium

Praha. Letos se s dětmi chceme vydat do Národního zemědělského muzea kousek od Letné.

Sraz:  v 9:10 na stanici vlaku Praha-Radotín, vlak směr Hlavní nádraží odjíždí v 9:23

S sebou: jídlo a pití na cestu, věci jako na schůzku, oblečení do města, tramvajenku nebo lístky na MHD

Finance: 50 Kč na vstup do muzea (odevzdává se na srazu)

Návrat: v 14:36 na stanici vlaku Praha-Radotín

Kontakt na organizátora : Jan Pokorný (Harry) - ian.pokorny@seznam.cz, 773 213 596

Zimní přechod Brd 26. 1. 2019[8.1.2019 17:29]

Jako
každý rok se i letos zúčastníme přechodu Brd. Jedná se o setkání skautů z Prahy a okolí na Kytínské louce, které se koná od roku 1969
a vzniklo jako tichý protest proti srpnové okupaci.

Sraz: v 8.15 na nádraží Radotín na autobusové zastávce směr Zbraslav

Návrat: v 16.22 na vlakové nádraží v Radotíně

S sebou: pití a svačinu na celý den, pláštěnku, 30 Kč na cestu mimo Prahu, lítačku nebo lístek, brděnky (malé kartičky s obrázkem a názvem oddílu, střediska), tužku, papír, skautský šátek, na sebe teplé oblečení dle počasí a pevné boty

Účast, prosím, potvrďte na mail Nince do 20. 1. (kvůli zajištění dopravy).

Kontakt na organizátora: Jana
Jiříčková, 10jiricka@seznam.cz,

Podzimní středisková výprava do Jizerských hor 2. – 4. 11. 2018[1.11.2018 09:50]

O tomto víkendu se podíváme do podzimem zbarvených Jizerských hor. Ubytovaní budeme na skautské základně v Desné TanvalduV okolí chaty se nachází krásné kopce i vodní nádrž Souš, děti čeká pestrý program a spousta pohybu v přírodě.

Sraz: v pátek 2. 11. v 16:15 v Radotíně na nádraží

Návrat: v neděli 4. 11. 17:53 do Radotína na nádraží

Finance: 500 Kč

S sebou: teplý spacák, karimatku, malý batůžek na výlet, teplé oblečení (už bude zima a navíc budeme v horách), pevné boty(prošlápnuté), oblečení na spaní, náhradní oblečení, spodní prádlo, ponožky (+ náhradní), hygienické potřeby, pláštěnku,teplou bundu, přezůvky do chaty, tužku a papír, šátek, KPZ, láhev na pití, baterku. Věci prosím zabalte do jednoho batohu, nedávejte dítěti s sebou elektroniku.

Na cestu: Lítačku (Doklad o nároku na zvláštní cenu jízdného), svačinu a pití (pozn. cesta bude o trochu delší, než obvykle bývá). Navíc pro rovery úřední doklad s fotkou (pro 15-18 let) nebo studentskou kartu ISIC či dopravce ČD (pro studenty 18-26 let).

Na srazu: prosím odevzdejte podepsanou a vyplněnou přihlášku, peníze, kopii kartičky pojišťovny a léky (pokud dítě nějaké užívá).

KontaktyAnna Čechová, anina.cech@gmail.com, 728188568

Erika Šmejkalová, smejkalovarika@seznam.cz, 775221883

Děti přihlašujte na výpravu nejpozději do neděle 28. 10. na uvedený email. Stejně tak nás neváhejte kontaktovat s případnými dotazy. Děkujeme a těšíme se!

Výprava do Vlčí rokle – 20.10.2018[13.10.2018 00:58]

Každoročně pořádáme výpravu do Vlčí rokle, která podobně jako Slibové skály je velice důležitá hlavně pro nováčky, jelikož na výpravě podniknou další krok v jejich skautském životě. Výprava je pouze na jeden den, není nijak moc náročná. Stálé členy prosíme, aby nic nevyzrazovali, aby si nováčci mohli užít stejné překvapení jako kdysi oni.

Sraz: v sobotu 20.10. v 8:10 na autobusové zastávce Nádraží Radotín, autobus odjíždí v 8:31 směr Zbraslav

S sebou: oblečení do lesa (podle předpovědi počasí přizpůsobte), pevné boty, jídlo a pití (dbejte na zásobu vody), věci na schůzku (KPZ, pokud ji vlče má, šátek skautský + další šátek na hry), tramvajenku nebo jízdenku na autobus Radotín–Zbraslav a zpět

Finance:  70 Kč na vlak Zbraslav–Prosečnice a zpět, odevzdává se na srazu

Návrat: 16:06 na konečnou zastávku autobusu 246 Nádraží Radotín

Výprava do Slibových skal - 6. 10. 2018[2.10.2018 10:03]

S příchodem nového školního roku nás čeká tradiční výprava se skauty do Slibových skal. Letos to bude až v říjnu. Je to výprava, kterou každoročně zahajujeme školní/skautský rok. Ti, co na ni už byli, ví, co a jak se bude dít, proto je výprava každoročně zajímavá hlavně pro nováčky. Tak ji nepromeškejte!

Sraz: v 8:00 u klubovny.

S sebou: oblečení do přírody, pevné boty, jídlo a pití na dobu trvání akce, 40 Kč (bude se odevzdávat u odjezdu, mějte prosím připraveno přesně), pláštěnku, věci jako na schůzku (šátek, papír a tužka, KPZ, uzlovačka), tramvajenku
nebo její ekvivalent